Blog Archives

Gdzie przechowywać ubrania

Urządzając mieszkanie warto przemyśleć kwestię tego gdzie będziemy przechowywać ubrania. W przypadku dużych mieszkań bądź domów jesteśmy w stanie wydzielić sobie jeden pokój, w którym będziemy trzymać ubrania tzw. garderobę. Jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ można w niej zmieścić wszystkie ubrania, zapewnia ładne ich poukładanie, oraz na pierwszy rzut oka wiemy, co gdzie mamy. Jednak na taki komfort niewielu może sobie pozwolić, ponieważ zazwyczaj posiadamy niewielkie mieszkania, które są za małe na wielką garderobę. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest zakup dużej i pakownej szafy. Możemy wybrać gotową wolnostojącą, bądź zabudować jedną ze ścian pokoju i w ten sposób stworzyć duża zabudowaną szafę. Pomieści ona wszystkie ubrania, jednak będziemy musieli ich szukać ponieważ będą w niej upchane. W dodatku zabudowa ściany pokoju przez taką szafę może poważnie pomniejszyć powierzchnie naszego pomieszczenia, co sprawi, że małe mieszkanie stanie się jeszcze mniejsze. W sytuacji, gdy ubrania nie mieszczą się nam już w szafie można zakupić próżniowe worki. Wkładamy do nich ubrania, w których w danej chwili nie chodzimy np. w czasie trwania sezonu letniego wkładamy do worków ubrania zimowe i wysysamy z nich powietrze. To powoduje, że worek zmniejsza swoją objętość i jesteśmy go w stanie schować do szafy jednak ciągłe wkładanie i wyciąganie ubrań z worków może być kłopotliwe.

Nie od dziś słyszy się o różnego rodzaju fanatykach. I ja do nich należę. Na szczęście ja tylko z całego serca kocham nieruchomości i to na ich temat jestem zafascynowany. Bardzo zależy mi na tym, aby swoją miłość i wiedzę przekazywać dalej kolejnym pokoleniom, dlatego ciesze się, iż prowadzę tego bloga.

Jaki podjazd wybrać

Jeżeli nasz dom nie jest zlokalizowany bezpośrednio przy drodze publicznej to jesteśmy zmuszeni zbudować podjazd. Podjazd będzie służył, jako połączenie drogowe dla naszego samochodu i dla nas. Na jaki rodzaj podjazdu najlepiej się zdecydować. Najczęściej spotykane podjazdy to wszelkie rodzaje kostki brukowej. Możliwy jest także podjazd asfaltowy, betonowy, żwirowy lub trawiasty. Podjazd asfaltowy jest wygodny z uwagi na to ze łatwo go odśnieżyć oraz można go bez obaw wysypać sola. Betonu niestety nie możemy bez problemów wysypywać sola, ponieważ rozpuszcza ona jego strukturę. Na dodatek beton bardzo często pęka. Niestety obie te nawierzchnie nie wyglądają najlepiej, lecz są tanie. Trawiasty podjazd trzeba będzie kosić, podlewać a odśnieżanie będzie bardzo uciążliwe. Na dodatek nie ma mowy o sypaniu soli czy dłuższym postoju samochodu. Odcisków od kol samochodowych na trawie i ziemi możemy uniknąć dzięki zastosowaniu specjalnego podkładu betonowego w kształcie siatki. Trawnik jest ładny, lecz kłopotliwy. Kostka brukowa, czy to z kamienia czy betonowa, jest rozwiązaniem optymalnym. Dobrze wygląda, odśnieżanie jest proste do tego nie pęka. Niestety jest to drogie rozwiązanie, nie tylko z uwagi na wysoka cenne kostki, ale także dość drogi montaż. Bruku nie powinniśmy tez posypywać sola. Musimy pamiętać też, że odśnieżanie każdego podjazdu i sprzątanie go może być uciążliwe.

Nie od dziś słyszy się o różnego rodzaju fanatykach. I ja do nich należę. Na szczęście ja tylko z całego serca kocham nieruchomości i to na ich temat jestem zafascynowany. Bardzo zależy mi na tym, aby swoją miłość i wiedzę przekazywać dalej kolejnym pokoleniom, dlatego ciesze się, iż prowadzę tego bloga.