Tag Archives: części do ciągników ursus c 360

Tapeta czy farba

W czasie wykańczania domu czy mieszkania wiele osób nie może zdecydować się, czym pokryć ściany swoich pomieszczeń. Najczęściej wyboru dokonujemy pomiędzy pomalowaniem ściany farbą, lub oklejeniem jej tapetą. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady jak i zalety. Jeżeli nasza ściana nie jest idealnie gładkiej powierzchni, a tynk nie pozwala na efektywne pokrycie jej warstwą farby (na przykład posiada wyraźne przebarwienia lub dziury), nasz wybór powinien paść na tapetę. Nowoczesne tapety są bardzo wytrzymałe i utrzymają się na ścianie znacznie dłużej niż farba. Do tego na rynku jest bardzo duży wybór zarówno wzorów jak kolorów tapet. Montaż tapet jest bardzo prosty, nie wymaga specjalisty ani użycia profesjonalnego sprzętu. Możemy to zrobić sami i to bez pracochłonnego zabezpieczania powierzchni jak jest to w przypadku malowania farbą. Takie rozwiązanie ma swoje wady. Wymiana tapet jest trudna z uwagi na to, że musimy je zdzierać ze ścian. Farba natomiast pozwala nam na uzyskanie odmiennego efektu. Możemy pomalować ściany na kilka kolorów lub wzorów w dowolnym kształcie. Farba niestety wymaga czystości, ponieważ ściany pomalowane jasnymi barwami łatwo się brudzą. Zaletą farb jest to, że możemy łatwo odświeżyć pomieszczenie nakładając nową warstwę farby. Paleta barw dostępnych na rynku jest nieograniczona, do tego w każdym sklepie możemy sporządzić swój własny, oryginalny kolor.

Nie od dziś słyszy się o różnego rodzaju fanatykach. I ja do nich należę. Na szczęście ja tylko z całego serca kocham nieruchomości i to na ich temat jestem zafascynowany. Bardzo zależy mi na tym, aby swoją miłość i wiedzę przekazywać dalej kolejnym pokoleniom, dlatego ciesze się, iż prowadzę tego bloga.

Jaki trawnik wybrać

Gdy ziemia na naszej działce pokryta jest chwastami lub jest kompletnie goła dobrym pomysłem jest założenie trawnika. Nie tylko ozdobi on naszą działkę, ale również uchroni ja przed wymywaniem gruntu przez wodę. Do wyboru mamy 2 sposoby na to, jak położyć trawnik. Pierwszy tradycyjny polega na wysianiu trawnika. Drugi, bardziej nowoczesny, polega na rozłożeniu gotowych rolek trawnika na działkę. Tradycyjna metoda wymaga znacznie więcej czasu i pracy, ale jest tańsza. Niestety nasion nie możemy wysiać na gołą ziemie czy na chwasty. Jeżeli nasza działka porośnięta jest chwastami trzeba je usunąć, ziemię spulchnić (na przykład zaorać i wyrównać) oraz pozbyć się wszelkich śmieci i kamieni, które mogłyby spowodować uszkodzenia kosiarki.. Na efekty tego sposobu musimy jednak czekać kilka tygodni. Na efekt uzyskany dzięki rozłożeniu trawnika z rolek nie musimy czekać dłużej niż kilka godzin, ponieważ trawnik jest gotowy zaraz po rozłożeniu. Do „montażu” takiego trawnika wystarczy goła czysta ziemia. Druga metoda jest jednak przez wielu uważana za ryzykowną. Taka trawa bardzo często żółknie i usycha z powodu złego przygotowania podłoża, lub dla tego, że trawa była złej jakości. Trawnik to bardzo ważna część działki. Dla tego nie możemy na siłę szukać tutaj oszczędności. Pamiętajmy jednak, że o każdy trawnik trzeba będzie dbać. Podlewać, napowietrzniać, nawozić no i oczywiście kosić.

Nie od dziś słyszy się o różnego rodzaju fanatykach. I ja do nich należę. Na szczęście ja tylko z całego serca kocham nieruchomości i to na ich temat jestem zafascynowany. Bardzo zależy mi na tym, aby swoją miłość i wiedzę przekazywać dalej kolejnym pokoleniom, dlatego ciesze się, iż prowadzę tego bloga.